Védjegy - A védelemé  a szó!

Mi a védjegy?
Amiről felismernek- Amiről felismerem

A védjegyeztetés, vagyis egy adott megjelölés oltalom alá helyezése az iparjogvédelem eszköztárának egyik legismertebb és leggyakrabban igénybevett eleme. Az adott termékbe, szolgáltatásba befektetett összes munka, pénz, reklám, a fogyasztók számára magában a megjelölésben, azaz a védjegyben összpontosul. Minden cég marketing tevékenységének legfontosabb feladata, hogy a fogyasztókban kialakítsa a védjegy - termék és szolgáltatás kapcsolatát, és így kialakítsa a márkát és annak jó hírnevét.

Ezért nagyon fontos, hogy az új termékek és szolgáltatások megnevezésére olyan megjelölést alkalmazzanak, mint amit a védjegytörvény is megfogalmaz, azaz:

"Védjegyoltalomban  részesülhet minden megjelölés, amely alkalmas arra, hogy valamely árut vagy szolgáltatást megkülönböztessen mások áruitól vagy szolgáltatásaitól" 

A védjegy bejegyzés szakaszai:

1. A bejelentést átvevő hivatal részére illeték befizetése ( Magyarország esetén a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, vagy EU esetén a Európai Unió Szellemi Tulajdon Hivatala) . 

2.Közzététel - Az adott hivatal a védjegybejelentést közzéteszi hivatalos lapjába három hónap időtartamra

3. Lajstromozás- a bejelentett megjelölés oltalom alá kerül 10 évre.

A leírt információk tájékoztató jellegűek, a védjegyekkel kapcsolatos részletes rendelkezéseket Magyarországon a hatályos 1997. évi XI. törvény a védjegyek és a földrajzi árujelzők oltalmáról szóló törvény tartalmazza. 

www.sztnh.hu https://www.sztnh.gov.hu/hu/szakmai-oldalak/vedjegyoltalom/nemzeti-bejelentes/vedjegyoltalom

A VÉDJEGYBEJELENTÉSEK típusai

Magyar védjegybejelentés On-line szolgáltatások
EU területére érvényes védjegybejelentés On-line szolgáltatások
Nemzetközi védjegybejelentés - a világ 124 országába On-line szolgáltatások

EU védjegy  EUIPO

Kattints ide, és kezdheted is az írá

Magyar Védjegy  SZTNH

A védjegyoltalom területi hatályú oltalom, a Magyarországon benyújtott védjegybejelentés csak Magyarország területén lesz érvényes, ezért szükségük lehet a magyar mellett nemzetközi (WIPO) vagy az Európai Unió tagállamaiban érvényes (EUIPO)  közösségi védjegyre is. 

Nemzetközi Védjegy WIPO 

Egy kérelemmel a világ 124 országban szerezhet védjegyoltalmat. E a forma kényelmes és költséghatékony megoldás, ha például nem csak Magyarországra vagy az EU-ba szeretne oltalmat szerezni.